Gramofony bez wbudowanego przedwzmacniacza phono emitują sygnał phono, który ma znacznie niższy poziom („głośność”) niż powszechnie używany obecnie sygnał liniowy.
Aby podnieść sygnał phono do poziomu liniowego, można zastosować przedwzmacniacz, taki jak nasz „easy Phono„, między gramofonem a wzmacniaczem.









